best-beaches-in-costa-rica-manuel-antonio-national-park-beaches

Park Narodowy Manuel Antonio z lotu ptaka – pora deszczowa. (fot.: www.mytanfeet.com)

Manuel Antonio to nie tylko plaża ale też najmniejszy Park Narodowy w Kostaryce. Mieliśmy nadzieję, że poprzytulamy tam leniwce i innych jego mieszkańców ale o tym za chwilę. Jeszcze przed wschodem słońca bowiem poszliśmy pobiegać po plaży na bosaka. Przy okazji obserwowaliśmy jak miasteczko budzi się do życia, jak na plaży rozkładają leżaki i deski surfingowe, a ludzie zmierzają do pracy.

DSC09956

Zapowiadał się piękny dzień. Zakupiliśmy bilety do Parku ($16 od osoby), jednak na wykupienie dodatkowo przewodnika nie mogliśmy za bardzo sobie pozwolić ($20/os.). W przydrożnej knajpce wypilismy kawę, na wędrówkę zabraliśmy batony od Zmiany Zmiany, co by energii nam nie zabrakło. Już na wejściu czekał na nas leniwiec, którego pewnie byśmy normalnie przeoczyli bo był dość wysoko ale uniesione ręce ludzi wskazywały, że warto tam popatrzeć. Leniwiec jak to w jego zwyczaju wisiał sobie na drzewie i drapał się po zadku – niestety mój aparat nie był w stanie uchwycić tego widoku. Nic jednak straconego, bo gdy zaszyliśmy się bardziej  w leśne ścieżki czekał na nas jeszcze jeden uśmiechnięty stworek.

m16

Raczej nie było mowy o jego przytulaniu więc ruszyliśmy dalej. W Parku pomieszkuje dużo kapucynek, te małe cwaniaczki czyhają tylko na jakąś zdobycz. Para turystów idących przed nami straciła torebkę z prowiantem, małpy podzieliły się bułkami i batonikami. Spróbuj odebrać im jedzenie to dostaniesz po łapach w najlepszym wypadku.

m7 m8

Pozostając przy temacie zwierząt mieliśmy spory niedosyt. W oddali było słychać wyjce, trzymały się one jednak na dystans. Udało się zobaczyć motyla morpho, kilka małych czarno-zielonych żabek, niezidentyfikowanych ptaków, pająków, jedną iguanę i grupkę szopów na wybrzeżu. m4 m18

Trochę żałowaliśmy, że nie zabraliśmy strojów do pływania bo na plażach Parku można było zażywać kąpieli. Upał dawał się we znaki, ale dzielnie schodziliśmy wszystkie ścieżki podziwiając bogactwo kolorów i kształtów stworzonych ręką natury.

m5 m15 m17 m19m2