Go-Krasna! Go!

Pierwsze skojarzenie z nazwą naszego bloga jest dość proste, bo nawiązuje do popularnych i szeroko rozpoznawalnych haseł, takich jak: ‘Go Wegetarian’, ‘Go Vegan’ bądź po prostu do nazwy sieci marketów sportowych Go-Sport :)

Idąc krok dalej, zamysł ‘Go-Krasna’ oprócz naturalnego ‘Dalej Krasna’ bądź ‘Do przodu Krasna’, które osobiście odczuwamy i rozumiemy jako ogromny potencjał tego miejsca, którym chcemy dzielić się z innymi, niesie ze sobą coś więcej.

Krasna (bo tak nazywa się ‘nasza’ miejscowość) w jednym ze słowiańskich języków oznacza: PIĘKNA! Tak, bo Krasna, oprócz piękna zawartego w nazwie, naprawdę jest PIĘKNA, a jej unikatowy i czarujący charakter oraz  wdzięczne otoczenie porwało i wciąż porywa nasze serca.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zatem ‘Go Krasna’ to nasze dążenie do piękna, pomyślna inwokacja estetycznej wrażliwości, którą chcemy się podzielić. ‘Dalej Piękna!’ :-)

Z kolei słowo ‘Go’, które w tym zestawieniu pobudza do aktywnego działania, w sanskrycie wskazuje na krowę, czyli symbol Matki Ziemi, Istoty pełnej miłości i obfitości.  Krowa w kulturze wschodu to symbol bezinteresowności, otwartości, dawania i poczucia pełni.

Jeśli połączymy powyższe w całość, odnajdziemy w Krasnej piękno natury, spokój, ciszę i inspirację do działania i dzielenia się.

‘Piękna Krowa’-‘Piękna Ziemia’!

Życie w harmonii to niezakłócony przepływ energii. Gdy bierzemy od świata, musimy  również coś dać z powrotem do świata, tak aby strumień pozytywnej mocy był ciągle w obiegu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA