Mieszkamy w bardzo pięknej okolicy Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Znajdziecie tu dużo wzniesień porośnietych lasami, rozległe łąki, skałki jak np. Prządki, cerkwie, czy ruiny zamku Kamieniec. Takie sąsiedztwo zachęca do spędzania aktywnego czasu poza domem. Z Maiskim dzięki bieganiu poznaliśmy wiele ciekawych zakątków tego terenu i poznaliśmy niektóre jego sekrety. Poza tym odkryliśmy też super trasę na rower, którą zazwyczaj rozpoczynamy sezon.

A z racji tego, że lubimy gdy coś fajnego się tutaj dzieje – pomagamy od niedawna w organizacji cyklu biegów pod szyldem Krosno Biega. Tym samym chwalimy się tutejszymi dobrami natury, a przy okazji biegacze i nordic walkerzy z Krosna i okolic mogą się trochę wyżyć! Pierwszy cykl już za nami, a trasa w Węglówce mogła dać wielu osobom w kość, aczkolwiek ofiar w ludziach nie było. Teraz sprawdzimy jak biegowa brać poradzi sobie z trasą na wyciąg w Czarnorzekach.

DSC03355

Będzie to krótki bieg w stylu alpejskim, gdzie w większości biegnie się pod górę. Nasza trasa kończy się na punkcie widokowym, więc na mecie będzie czekała panorama Krosna. Jesteśmy bardzo ciekawi tych zawodów i nie możemy się już doczekać. Jeśli chcecie nas spotkać to wpadajcie! Czekamy 24 kwietnia ;p

DSC03430

A jak chcecie więcej info o cyklu to zajrzyjcie na www.krosnobiega.pl :)